top of page

Regulamin usługi

1. Rezerwacja usługi jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

2.Termin sesji oraz jej szczegóły są ustalane indywidualnie w bezpośrednim kontakcie z Fotografem. Po ustaleniu szczegółów należy wpłacić zadatek. Wpłata zadatku jest równoznaczna z podpisaniem umowy. Bardzo proszę o dokonanie wpłaty na konto:

Do ramki przyłóż Alicja Superson

ul. Stelmachów 121/10

31-349 Kraków

Nr Konta: 93105014451000009151361327

Tytułem: Imię i nazwisko uczestnika

3.Czas na dokonanie wpłaty to trzy dni robocze

4. W razie braku zadatku termin jest automatycznie, bez informacji anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

5. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres, szczegóły dotyczące wydarzenia, które miałoby być fotografowane oraz wizerunek. Podając swoje dane zgadzają się na przetwarzanie przez Fotografa danych w celu umożliwienia jego usług. Pełna polityka prywatności jest dostępna tutaj

6. Klient ma prawo jednorazowo bezpłatnie przenieść termin sesji. Kolejne przesunięcie terminu jest możliwe za dodatkową opłatą w wysokości zadatku (pierwszy zadatek zostaje pobrany w zamian za niewykorzystany termin)

7. Fotograf zastrzega sobie prawo do przesunięcia sesji bez konsekwencji. Fotograf zdaje sobie sprawę z wysiłku, jaki na Kliencie spoczywa, by zorganizować urlop, czy kosmetyczkę zatem niezwykle rzadko, w wyjątkowych okolicznościach przesuwa sesje.

8. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia należy uprzedzić Fotografa o zaistniałej sytuacji przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji.

9. Płatność za sesję zdjęciową należy uiścić do dwóch dni roboczych po wybraniu zdjęć z sesji zdjęciowej, przelewem na w/w konto.

10. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona wstępnej selekcji zdjęć według własnego uznania oraz prześle wstępnie obrobione zdjęcia do serwisu mafelo, tak aby klient samodzielnie mógł zdecydować, które ujęcia zostaną poddane dodatkowej autorskiej obróbce.

11. Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem. W związku z powyższym nie ma możliwości dokonania reklamacji ujęć na podstawie w/w aspektów, nie ma możliwości również wymiany ujęć na inne, chyba że Fotograf zadecyduje inaczej.

12. Szczegółowa obróbka zdjęć odbywa się po opłaceniu sesji.

13. Fotograf ma 21 dni roboczych na oddanie gotowych fotografii, od momentu w którym klient wybierze kadry w serwisie mafelo.

14. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii, jaką zakupił. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć, czyli fotografii surowych/obrobionych za darmo.

15. Fotograf daje możliwości zakupu dodatkowych fotografii w kwocie zależnej od pakietu. Nie ma możliwości z kolei zakupu zdjęć nieobrobionych.

16. Fotograf doradza w sprawie ubioru i przygotowania jednak efekt końcowy sesji zależy również od przygotowania klienta.

17. Zgoda na publikację. Każdy Klient może sam zdecydować czy pozwala Fotografowi na upublicznienie swojego wizerunku do portfolio i celów promocyjnych. Klient w każdej chwili ma możliwość ze zgody wycofać się.

18. Zgoda dla Fotografa jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga, by móc promować swoją pracę. Klient udziela zgód poprzez podspisanie formularza bądź czytelną informację mailową/SMSową itp.

19. Do każdej sesji można zakupić Voucher

20. Klient może odebrać końcowy produkt osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki. Opcja wysyłki to koszt 20 zł kurier lub paczkomat. Odbiór osobisty musi nastąpić w ciągu 14 dni od dnia otrzymania informacji, że produkt jest do tego gotowy.

21. Prawa autorskie do zdjęcia należą do Fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu Prawa Autorskiego, więc nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody fotografa.

22. Klient może publikować zdjęcia na swoich social mediach, używać ich do promocji swojego wizerunku bez ingerencji w zdjęcie (np. zmiana na czarno-białe, nakładanie filtrów) i oznaczając fotografa jako autora.

23. Dodatkowe usługi graficzne tzw. "wyphotoshopowanie czegoś" mogą zostać odrzucone przez fotografa. Misją marki jest tworzenie fotografii naturalnej i oddającej prawdę , także o ile drobny retusz i fotomanipulacje są możliwe, tak nie podejmuję się drastycznego zmieniania wyglądu klientów.

24. Całą moją prace wykonuję z sercem i zaangażowaniem. Moim priorytetem jest to, żebyście czuli się zaopiekowani i szczęśliwi na każdym etapie naszej współpracy i po jej zakończeniu. Powyższe informacje powstały po to, by umożliwić nam organizację sesji bez nerwów, niedomówień czy utraty szacunku. Jestem niezwykle wdzięczna za możliwość fotografowania dla Was wszystkich ważnych chwil

bottom of page