top of page

Sesja świąteczna w domu - wszystko co chcesz wiedzieć

Szykujesz się do Świąt i już widzisz oczyma wyobraźni jakie magiczne chwile spędzicie razem wokół choinki. Na samą myśl o radości dzieci uśmiechasz się pod nosem. Byłoby świetnie ten cały wyjątkowy i jednocześnie całkiem krótki czas zapamiętać, bo Święta z tak małymi dziećmi już się nie powtórzą. Przecież ciągle nie możesz uwierzyć, że tak szybko rosną, prawda? Ja przynajmniej tak mam 😅


Świetnym rozwiązaniem jest sesja świąteczna w domu. Pozwala ona zapisać to co naprawdę działo się u Was, a jednocześnie daje komfort, że będzie luźno i naturalnie. W końcu nie ma to jak w domu 😊


Jak wygląda sesja świąteczna w domu?


Zacznijmy od tego czym w ogóle jest sesja zdjęciowa lifestyle. Sesja lifestyle ma odzwierciedlać Wasze relacje w autentyczny sposób, ale nie jest to surowy reportaż z życia. Oczywiście Wasze Święta w domu nie wyglądają w ten sposób, że przez 1,5h się przytulacie czy tarzacie ze śmiechem po kanapie, bo lifestyle to taka esencja przygotowana specjalnie na pamiątkę. Na sesji świątecznej stworzymy trochę zwykłych kadrów w stylu lifestyle, a trochę całkiem tematycznych. Najpewniej zaproponuję Wam trochę zabawy na kanapie w salonie, może bitwę na poduszki albo czułe, rodzinne przytulanie na łóżku rodziców. Ze świątecznych akcentów możecie rodzinnie ozdabiać choinkę, upiec pierniczki czy napić się ciepłego kakao. Przez cały czas trwania sesji możecie się czuć i zachowywać swobodnie... jak w domu 😀 Nie będę nikogo ustawiać w jakąś pozę, ale zadbam żebyście przez cały czas mieli fotogeniczne zajęcie, które pozwoli Wam się skupić na sobie i wyzwolić prawdziwe rodzinne emocje.
Jak się ubrać na sesję świąteczną?


W fotografii lifestyle liczy się naturalność, dlatego ubieracie się sami tak jak czujecie się najlepiej. To nie jest ten rodzaj sesji, że przebierzemy Was w bajkowe stylizacje. W końcu na zdjęciach chcemy zatrzymać po prostu piękną prawdę o Was. Pierwszą zasadą jak się ubrać na sesję jest to, żebyście byli w tym samym stylu lub, jak to mówię, szli na tę samą imprezę. Możecie ubrać eleganckie świąteczne ciuchy, świąteczne swetry lub nawet piżamy 😀. Pomyśl o tym co najbardziej chcesz zapamiętać dla samej siebie za 10 lat. W Święta króluje czerwień i butelkowa zieleń i te kolory na ubraniach oczywiście nadają klimat, ale jeśli nie ubierasz nic typowo świątecznego proponuję jasne, gładkie ubrania.


Nadmiar wzorów czy co gorsza jakieś twarze na bluzkach (np. postaci z bajek) będą odwracać uwagę od Waszych twarzy na zdjęciu. Ciemne kolory za to podkreślają cienie na twarzy, podczas gdy jasne ładnie odbijają światło.

Jak przygotować mieszkanie na sesję świąteczną?


Nie da się ukryć - dom musi być trochę posprzątany 😉. Jeśli na wierzchu trzymasz na co dzień wiele przedmiotów użytkowych, to warto pomyśleć czy by ich się nie dało gdzieś schować. Oczywiście nie po to żeby udawać, że nie masz czajnika, ale przedłużacze, ładowarki i listy do przeczytania spróbuj wpakować do jakiejś szafy. Kieruj się zasadą, żeby zostało to, co chcesz zapamiętać.


W sesjach świątecznych idealnie sprawdzają się wszystkie światełka. Jeśli w domu będzie już choinka (było by super!) to warto zacząć od ozdobienia jej lampkami. Światełka w różnych częściach mieszkania wyglądają rewelacyjnie na zdjęciach i podkreślają magię Świąt, którą czuć w Waszym domu.
Dla kogo sesja świąteczna w domu będzie najlepsza?


Sesja świąteczna w domu jest idealnym rozwiązaniem jeśli cenisz sobie naturalne zdjęcia, które opowiadają historię Twojej rodziny. Możesz je stworzyć bez stresu, bez pozowania i bez konieczności dojazdu do studia (a więc odpada też pakowanie się, czerwone nosy itd). W Twoim domu pod ręką znajdziesz wszystkie potrzebne rzeczy, swoją kuchnię gdyby maluch zgłodniał czy garderobę gdyby trzeba było się nagle przebrać. Własny dom w tle to naprawdę ogromna wartość dodana zdjęć świątecznych. To nie tylko autentyczna atmosfera, ale też pamiątka z tego jak przeżywaliście Święta, jaki mieliście wystrój. Ja bardzo doceniam w swoich albumach z dzieciństwa takie smaczki jak meble, które już dawno wymieniliśmy czy nawet stary domowy telefon, który moja córka pozna już tylko ze zdjęć. Pamiętaj o tym, że wszystko w Twoim domu to część Twojej historii i z pozoru błahe rzeczy mogą okazać się bardzo sentymentalne za kilkanaście lat.


W domu może powstać idealna świąteczna sesja noworodkowa. Pierwsze Święta razem - czy to nie idealna okazja na stworzenie pamiątki? Moim zdaniem nie ma lepszego miejsca na sesję z malutkimi dziećmi niż własny dom.


Ile trwa sesja świąteczna w domu?


Zdjęcia w domu zwykle trwają około 1-1,5h, ale moje sesje domowe nie mają limitu czasu. Możecie zrobić sobie przerwę na karmienie, przebieranie, przekąskę lub po prostu poświęcić więcej czasu na to, żeby maluch poczuł się swobodnie. Sesja ma być dla Was prawdziwą przyjemnością. Nie będziemy się nigdzie spieszyć, a kadry powstaną w naturalnym rytmie zabawy.


Kiedy najlepiej wykonać sesję świąteczną w domu?


Idealnym czasem na świąteczną sesję lifestyle w domu jest końcówka listopada, grudzień i początek stycznia, czyli wtedy, kiedy naprawdę macie w domu choinkę i świąteczną atmosferę.

Sama pomyśl, czy oglądając zdjęcia za 10 lat chcesz pamiętać, że właśnie tak magicznie u Was było naprawdę, czy że pojechaliście w październiku udawać, że na niby ubieracie choinkę-rekwizyt w studio

Osobiście jestem fanką ubierania choinki na samym początku grudnia i delektowania się tym czasem przez cały miesiąc. Migające lampki robią super atmosferę i rozpraszają przygnębiający mrok z za okna. Umawiając się na sesję końcem listopada i początkiem grudnia możecie otrzymać swoje zdjęcia wydrukowane jeszcze przed Świętami. Dzięki temu, możecie się nimi podzielić z bliskimi pod choinką czy nawet podarować je na wyjątkowy prezent

Kiedy najlepiej umówić sesję świąteczną w domu?


Czas przedświąteczny jest bardzo pracowity dla wszystkich fotografów rodzinnych. Termin sesji najlepiej zarezerwować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jeśli zależy Ci na sesji w weekend naprawdę warto się pospieszyć. Terminy weekendowe rozchodzą się najszybciej i w grudniu będzie bardzo ciężko z ich dostępnością. Polecam przynajmniej się zorientować jeszcze w październiku i na początku listopada.


Czy moje mieszkanie się nadaje na świąteczną sesję zdjęciową?


Jeśli tylko ma okna - tak! Każde mieszkanie nadaje się do wykonania sesji zdjęciowej, jeśli tylko ma dostęp do naturalnego źródła światła. Na sesji nie korzystam z dodatkowych lamp błyskowych i bazuję na tym, co oferuje nam światło słoneczne 😊 Dlatego wszystkie sesje świątecznie odbywają się w dzień w godzinach 10-15


Oczywiście są mieszkania jaśniejsze i ciemniejsze, ale bez obaw. Sprzęt wysokiej klasy i lata doświadczenia sprawiają, że dobrze radzę sobie w ciemnych pomieszczeniach. Z resztą kościoły bywają dużo ciemniejsze, a jednak jest możliwe wykonać reportaż z Chrztu 😉 Nawet jeśli dysponujesz tylko jednym pokojem możemy stworzyć całą historię różnorodnych kadrów. Zobacz na przykłady zdjęć, które przewijają się w tekście - obie sesje zostały wykonane w jednym pokoju (salonie), a jeden z nich był w kolorze butelkowej zieleni. Sama oceń czy się da 😊
Ile kosztuje sesja świąteczna?


Cena sesji zdjęciowej u mnie zależy od ilości wybranych przez Ciebie zdjęć. Możesz o tym zdecydować już po obejrzeniu gotowych, w pełni obrobionych zdjęć, które wysyłam do Ciebie w formie obszernej galerii do wyboru. Nie musisz się deklarować przed sesją. Dzięki temu decyduje jakość mojej pracy, a Ty otrzymuje dokładnie te zdjęcia, które chwyciły Cię za serce. Dbam o to, żeby moja oferta była jasna i zrozumiała. Tutaj sprawdzisz wszystkie moje pakiety, ich zawartość i cenę 😊


Dlaczego warto zrobić sesję świąteczną w domu?


Moim osobistym zdaniem - lepszego miejsca po prostu nie ma. To właśnie w domu, wśród Was dzieją się te wszystkie ciepłe i warte zapamiętania na zawsze chwile. Żadne studio z piękną dekoracją i gadżetami nie doda Wam tyle blasku ile mają w sobie spojrzenia pełne miłości i czułe, szczere uśmiechy.


Już dziś zarezerwuj termin i zrób dla siebie najpiękniejszy prezent na te święta

bottom of page