reportaż z chrztu świetego kraków, fotograf na chrzest cena pakiety ile kosztuj efotograf na chrzest krakow 2024, zdjecia z chrztu przygotowania w domu zdjecia w kościele reportaż z przyjęcia chrzcielnego fotograf na chrzciny zielonki bibice zabierzów dyskretny reportaż bez przeszkadzania zdjecia rodzinne z chrztu tort na chrzest ubranko do chrztu świeca do chrztu

Jak wybrać fotografa na Chrzest Święty?

Ile kosztuje fotograf na Chrzest? Ile zdjęć dostaniemy z Chrztu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa? – te i inne pytania chodzą po głowie rodziców planujących Chrzest Święty dziecka. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na wszystkie z nich i rozwiejesz swoje wątpliwości.

reportaż z chrztu świetego kraków, fotograf na chrzest cena pakiety ile kosztuj efotograf na chrzest krakow 2024, zdjecia z chrztu przygotowania w domu zdjecia w kościele reportaż z przyjęcia chrzcielnego fotograf na chrzciny zielonki bibice zabierzów dyskretny reportaż bez przeszkadzania zdjecia rodzinne z chrztu tort na chrzest ubranko do chrztu świeca do chrztu

Trochę zamieszanie z tym Chrztem – cieżko znaleźć rozsądną restauracje, trzeba zebrać rodzinę, czekają Cię również jakieś spotkania w parafii. Dla Twojego dziecka to prawdopodobnie pierwsza tak ważna okazja w życiu.

No i jeszcze przydałby się fotograf, żeby to całe wydarzenie zapamiętać. Jak i kiedy się do tego zabrać?

Reportaż z Chrztu Świętego – co oferuje fotograf rodzinny?

Chrzest Święty dziecka bardzo często jest wydarzeniem nie tylko duchowym, ale również bardzo rodzinnym. Obecność fotografa to nie tylko pamiątkowe zdjęcia, ale przede wszystkim spokojna głowa, że wszystkie ważne chwile i wszyscy ważni goście zostaną pięknie i korzystnie zatrzymani w czasie. I co najważniejsze – na zawsze.

Fotograf w ramach reportażu oferuje pewność, że zdjęcia wyjdą bardzo dobrze i będą pełne treści. W ramach ustalonych godzin upoluje wszystkie najważniejsze chwile, również te spontaniczne interakcje między bliskimi i ich ciepłe uśmiechy czy łzy wzruszenia

Jest to też gwarancja jakości zdjęć z kościoła, gdzie bardzo często jest naprawdę mało światła, a moment Chrztu to zaledwie kilka sekund. Potrzeba zatem dobrego oka, doświadczenia i dobrego sprzętu, żeby zagwarantować, że wspomnienia z Chrztu nie przepadną.

Szukasz fotografa na Chrzest Święty w Krakowie lub okolicach? Sprawdź ofertę

Jakie zdjęcia robi fotograf w dniu Chrztu Świętego?

To mocno zależy od tego, czego sama oczekujesz. Z jednej strony każdy ma swoje preferencje typu “proszę zrobić dużo zdjęć rodzinie” albo “proszę zwrócić uwagę na moją babcię” – i to są dla mnie, fotografa, życzenia bezcenne i najważniejszy drogowskaz.

Z drugiej strony każda rodzina indywidualnie decyduje na jakie momenty dnia fotografa zaprosić. Macie takie możliwości:

Zdjęcia z przygotowań do Chrztu

Trochę rodzinny reportaż z domowego zamieszania, trochę wyjątkowej atmosfery, którą czuć w Waszych uśmiechach. Zdjęcia detali ubranka, świecy, szatki. Przede wszystkim bardzo dużo emocji kryje się właśnie w tych przygotowaniach, bo wiecie że szykujecie się do wyjątkowego wydarzenia.

reportaż z chrztu świetego kraków, fotograf na chrzest cena pakiety ile kosztuj efotograf na chrzest krakow 2024, zdjecia z chrztu przygotowania w domu zdjecia w kościele reportaż z przyjęcia chrzcielnego fotograf na chrzciny zielonki bibice zabierzów

Mini sesja rodzinna w domu

W trakcie czasu przed ceremonią możemy poświęcić kilkanaście minut na taką typową sesję rodzinną lifestyle, tylko że w wersji mini. Poprowadzę Was przez naturalne przytulasy i pokażę czym możecie się zająć, żeby obeszło się bez stresującego i nienaturalnego dla większości ludzi pozowania. Chcę, żeby Wasze rodzinne zdjęcia były szczere i prawdziwe, a nie ustawione na pokaz.

Reportaż z ceremonii Chrztu Świętego

Najważniejszy moment dnia i z tym są wszyscy zgodni – każdy fotograf na Chrzest uwiecznia przebieg ceremonii. Ponieważ Chrzest odbywa się w świątyni fotograf musi mieć ukończone szkolenie i legitymować się zgodą z Kurii. Wszystkie reportażowe kadry muszą zostać zrobione bezbłędnie i dyskretnie, żeby nie zakłócać przebiegu obrzędu.

reportaż z chrztu świetego kraków, fotograf na chrzest cena pakiety ile kosztuj efotograf na chrzest krakow 2024, zdjecia z chrztu przygotowania w domu zdjecia w kościele reportaż z przyjęcia chrzcielnego fotograf na chrzciny zielonki bibice zabierzów

Zdjęcia grupowe pod kościołem

Po zakończeniu Chrztu Świętego tradycyjnie wykonuje się zdjęcia grupowe. Jeśli pogoda na to pozwoli można je stworzyć przed kościołem lub wewnątrz. W przypadku zdjęć z rodziną możecie ustawić się we wszystkich konfiguracjach rodzinnych i zrobić sobie zdjęcie z każdym. Ja zawsze dodaję również niepozowane kadry jak witacie się z rodziną, gratulujecie sobie, jak kuzyni zachwycają się dzidziusiem 🙂

Zapytaj o wycenę reportażu

Reportaż z przyjęcia po Chrzcie

Po Chrzcie rodzice bardzo często zapraszają rodzinę na obiad w restauracji lub swoim mieszkaniu. To właśnie najbardziej rodzinna część dnia, kiedy macie okazję wspólnie świętować również z tymi, których nie widzicie zbyt często.

Podczas przyjęcia fotografuję reportażowo, trochę “z ukrycia” jak dzielicie się radością, rozmawiacie, żartujecie. Zawsze zwracam uwagę, żeby wszyscy goście mieli wystarczająco dużo zdjęć i nie robię zdjęć bezpośrednio podczas jedzenia, także nie musisz się stresować 🙂

reportaż z chrztu świetego kraków, fotograf na chrzest cena pakiety ile kosztuj efotograf na chrzest krakow 2024, zdjecia z chrztu przygotowania w domu zdjecia w kościele reportaż z przyjęcia chrzcielnego fotograf na chrzciny zielonki bibice zabierzów dyskretny reportaż bez przeszkadzania zdjecia rodzinne z chrztu tort na chrzest

Co zawierają pakiety fotografa na Chrzest?

Każdy fotograf ma swój sposób ustalania pakietów, ale opowiem Ci na moim przykładzie, żeby łatwiej się było zorientować. Mam w swojej ofercie 3 pakiety zdjęć – podstawowy, powiększony i premium.

Ich podstawową różnicą jest czas jaki spędzę z Waszą rodziną w dniu Chrztu, oraz oczywiście też ilość zdjęć i produktów dodatkowych, ale o tym za chwilkę.

  1. W pakiecie podstawowym zawiera się reportaż z ceremonii i zdjęcia grupowe pod kościołem.
  2. W pakiecie powiększonym można wybrać dodatkowo przygotowania w domu i mini sesję lub reportaż z przyjęcia.
  3. Pakiet premium zawiera wszystkie elementy dnia – od przygotowań aż do tortu na przyjęciu 🙂

Celowo najpierw piszę o tym, a nie o ilości zdjęć, ponieważ w każdym pakiecie można dokupić zdjęcia czy produkty, ale na to czy zostanę z Wami cały dzień czy 2h musisz się zdecydować z góry.

Ile zdjęć z Chrztu Świętego oddaje fotograf?

Moi klienci otrzymują do obejrzenia galerię z wszystkimi pięknymi zdjęciami do wyboru (ok 100 – 180 szt w zależności od pakietu), a następnie sami decydują które zdjęcia wybierają.

Każdy pakiet ma przypisaną jakąś ilość zdjęć w cenie: podstawowy 25 zdjęć, powiększony 45 zdjęć, a pakiet premium 70 zdjęć. Zawsze jest jednak możliwość dokupienia kolejnych ujęć wybranych z wspomnianej galerii.

Ostateczna ilość zdjęć jest więc zawsze zależna od wyboru klienta i jakości mojej pracy.

Wszystkie zdjęcia oddaję cyfrowo w dwóch rozmiarach (pełnym i zmniejszonym do wygodnego pobierania i przesyłania) oraz fizycznie na jedwabnych wydrukach. Gwarantuje najlepsze możliwe odwzorowanie kolorów, ponieważ zdjęcia drukuję w profesjonalnym laboratorium fotograficznym. Z przyjemnością wykonuje też wydruki dla rodziny.

reportaż z chrztu świetego kraków, fotograf na chrzest cena pakiety ile kosztuj efotograf na chrzest krakow 2024, zdjecia z chrztu przygotowania w domu zdjecia w kościele reportaż z przyjęcia chrzcielnego fotograf na chrzciny zielonki bibice zabierzów dyskretny reportaż bez przeszkadzania zdjecia rodzinne z chrztu tort na chrzest ubranko do chrztu świeca do chrztu

Ile kosztuje reportaż z Chrztu Świętego w 2024?

Cena reportażu z Chrztu zależy od wybranego pakietu i dodatkowo dokupionych ujęć i produktów fizycznych takich jak albumy. Ciężko odpowiedzieć na nie jedną kwotą, tak samo jak na pytanie ile kosztują Chrzciny w ogóle, ale nie jest to żadna tajemnica. Ceny moich pakietów reportażu z Chrztu wahają się od 690 zł do 1690 zł. Ich pełną zawartość można sprawdzić i porównać w wygodnej tabeli tutajreportaż z Chrztu

Wierzę w jawność cen i podejmowanie decyzji na spokojnie, mając wszystkie informacje. Stąd też cały ten artykuł – żebyś mogła wybrać dokładnie tego czego potrzebujesz.

Kiedy rezerwować termin u fotografa na Chrzest?

Warto ustalić termin z fotografem kilka tygodni przed datą ceremonii. Jeśli zależy Ci na konkretnym terminie i konkretnym fotografie to tak naprawdę im wcześniej tym lepiej, żeby ominęło Cię stresujące szukanie od nowa. Szczególnie warto się pospieszyć jeśli Chrzest ma się odbyć w maju lub grudniu.

Zapytaj o termin na reportaż z Chrztu w Krakowie

Jak wybrać dobrego fotografa na Chrzest?

Fotograf na Chrzest Święty powinien ukończyć kurs liturgiczny i legitymować się zezwoleniem z Kurii. Bez tego ksiądz proboszcz może nie wyrazić zgody na jego pracę w kościele.

Bardzo ważne jest podejście fotografa podczas ustalania szczegółów. Jego zaangażowanie lub brak wiele mówi o tym jak podejdzie do zlecenia.

Żeby upewnić się, że dany fotograf Ci pasuje obejrzyj jego poprzednie prace. Każdy fotograf ma swój styl i charakterystyczne podejście do zdjęć, co łatwo zauważysz w galerii.

Możesz też odwiedzić social media fotografa i zobaczyć, czy pasuje Ci to podejście i osoba. Oprócz ładnych zdjęć liczy się też atmosfera w dniu Chrztu i łatwość dogadywania się. W końcu ta współpraca ma być dla Ciebie przyjemnością.

Odwiedź mojego Instagrama i poznaj mnie lepiej

Pytanie bonusowe – czy fotograf je na Chrzcinach?

Bardzo częste pytanie :D. Czasem rodzice dodatkowo się martwią tym tematem biorąc pod uwagę ile kosztuje zorganizowanie chrzcin. Nie ma obowiązku zapewniać fotografowi wyżywienia na przyjęciu Chrzcielnym, choć jest to oczywiście bardzo miły gest, do indywidualnego przemyślenia.

W przeciwieństwie do reportażu ślubnego, który najczęściej trwa 12+ godzin, reportaż z Chrztu trwa przeważnie do 6h łącznie z przygotowaniami i przyjęciem. Jest to czas, który spokojnie można przepracować na wsparciu kanapką 😉

Fotograf na Komunię kraków 2024, jak wybrac fotografa na komunię, cena pakiety ile zdjeć, reportaż grupowy, ile kosztuje fotograf na komunię, reportaż z komunii, sesja komunijna dla dziecka

Podsumowanie

Wydaje się, że wybór fotografa na Chrzest jest skomplikowany, ale tak naprawdę nie ma się czego bać. Dzięki czytelnej ofercie i dostępnym zdjęciom w portfolio, a także możliwości poznania fotografa w social mediach szybko porównasz kto Ci pasuje i komu warto powierzyć takie ważne zadanie.

Zdjęcia z Chrztu Świętego będą pamiątką na całe życie. Ważne są nie tylko zdjęcia dziecka, choć ono najszybciej się zmienia i już niedługo będzie nie do poznania, ale również całej rodziny. Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak mało zdjęć mamy naszych bliskich, dopóki kogoś nie zabraknie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *